آموزش سیاه قلم

معرفی دوره > سرفصل ها > آینده شغلی > نمونه کارها

--|مختصری درباره دوره آموزش طراحی سیاه قلم |--

 در دوره آموزش طراحی سیاه قلم هنرجویان نحوه صحیح به دست گرفتن قلم را می آموزند.همچنین برای آموزش طراحی سیاه قلم و استفاده از اشکال ساده و درک قدم به قدم تمامی تناسبات چهره از ریزترین جزئیات تا کلی ترین تناسبات را طی چهار جلسه ابتدایی دوره می آموزند .و نه تنها با دقیق ترین جزئیات تناسبات و فرم استاندارد چهره آشنا می شوند ، بلکه رفته رفته با هر تمرین قدرت دید هنرجو نیز افزایش یافته و تناسبات و فواصل را در طراحی بهتر و راحت تر تشخیص می دهد .پس از یادگیری تناسبات چهره و افزایش قدرت طراحی ( قلم زنی ) و دید بهتر فواصل و فرم ها ، هنرجویان ابزار کنته را تهیه کرده و طی سه جلسه با نحوه استفاده صحیح هر یک از ابزارآشنا می شوند .سپس سایه زنی تک تک اجزاء چهره به صورت جداگانه و از ریزترین جزئیات بطور مثال مردمک و عنبیه چشم  گرفته تا مهمترین حجم پردازی ها بطور مثال حجم استخوان بین چشم و ابرو ، حجم پلکها و ایجاد حس کروی بر روی بینی اعم از استخوان بینی ، حجم کروی شکل پره ها و قسمت غضروفی جلوی بینی و غیره آغاز می شود .در این مرحله هنرجو جهت شبیه سازی اجزاء چهره از روی عکس و شناخت تفاوتهای بسیار دقیق در چهره افراد که باعث افزایش شباهت هرچه بیشتر نقاشی به سوژه اصلی یا همون عکس میشه آماده می شود .هنرجو پس از گذراندن سه الی چهار ماه ( بستگی به میزان تمرین و پیشرفت هنرجو ) اولین تابلو نقاشی کامل را شروع میکند .در هرتابلو هنرجو نه تنها با راهنمایی های استاد تلاش برای خلق یک اثر هنری زیبا می کند ، بلکه با هر تابلوی نقاشی نحوه استفاده از ابزار کنته برای ایجاد بافتهای مختلف از قبیل مو ، انواع پارچه ، چوب ، فلز ، مایعات ، آسمان و ابرها و بافت پوست و غیره را نیز به مرور زمان می آموزد .و با هرتابلو و به همراه تمرینات ، پیشرفت قابل توجهی را در کوتاهترین زمان حس می کند.

در آموزش طراحی سیاه قلم اصول طراحی حرفه ای با تکنیهای مداد ، مداد کنته و تکنیکهای زغال آموزش داده میشود .در ابتدای دوره تمریناتی برای تقویت دست در طراحی و تمرین های هاشورزدن هنرجو را آماده طراحی فرمی مینماید.

اشیاء بیجان و چیدمان انها نوع بافت هر موضوع و نحوه نورپردازی مقدماتی از طراحی را برای هنرجو فراهم میاورد تا مطالبی همچون تاثیر نور بر طرح، تاثیر بافت در طرح و تاثیر تیرگی وروشنایی موضوعات در طراحی را کاملا درک کرده و با آن آشنا شود.همچنین گياهان سوژه هايي بسيار متنوع و مناسب براي طراحي هستند. برگها، شاخه ها و گلها در اندازه ها، شكلها و رنگهاي گوناگون به وفور در اطراف شما هستند و فرصتي براي كسب تجربه در اين زمينه به شمار مي آيند.

بعد از این مرحله هنرجو نیاز به  درک بهتری از پرسپکتیو  دارد تا موضوعات را با زاویه دید مناسب و با فرم درستی طراحی کند و هنگامیکه موضوعی در عمق میرود دچار فرم نامناسب نشود. سپس هنرجو با روشهای کار با مداد کنته،روشهای کار با زغال . هاشور زدن و با تکنیکهای طراحی با پاستل سفید وارد مهارتهای طراحی از چهره میشود موضوعي كه مورد علاقه همه طراحان بوده و هست، مبحث طراحي از چهره است. بسياري از افراد حتي پيش از آغاز به طراحي، تلاشهاي فراواني در اين زمينه داشته و فعاليتها و تمرينات مربوط به طراحي را منحصر به موفقيت در ترسيم چهره مي دانند.  

siyahghalam1-tarhestan siyahghalam2-tarhestan

--|سرفصل های آموزشی دوره طراحی سیاه قلم|--

 • افزایش قدرت طراحی و یادگیری تناسبات چهره
 • نحوه استفاده از ابزار کنته
 • حجم پردازی و نحوه سایه زدن تک تک اجزاء صورت
 • شبیه سازی از روی عکس و متمایز کردن تفاوتهای لب ، بینی و چشم افراد از یکدیگر
 • زیباترین مرحله یعنی تلاش برای خلق یک اثر هنری جاودان ، یک تابلو نقاشی زیبا و شیک با ابزار کنته و پاستل گچی و به سبک سیاه قلم که پس از اتمام و قاب شدن نه تنها باعث زیبایی منزل شما و متحیر کردن دوستان ، فامیل و اطرافیان شما می شود بلکه هنرجو در این سطح درک بسیار بیشتری از آثار نقاشی دیگر هنرمندان داشته و در کنار لذت مضاعفی که از مشاهده و درک آثار نقاشی می برد ، با بررسی و مشاهده آثار هنرمندان بزرگ تاریخ ، مدام سعی در بهتر شدن می کند .در این دوره شما با طراحی با ذغال نیز آشنا خواهید شد

--|آینده شغلی دوره  طراحی سیاه قلم |--

رشته هاى هنرى هميشه يكى از پتانسيل هاى بازار كار بوده و هست اين رشته براى كسانيكه ذوق و سليقه خود را در اختيار اين هنر ميگذارند دريچه اى روشن به سوى در آمد از طريق فروش تابلوها و يا تدريس در اين رشته است.

   --|اعتبار مدرک |--

شما پس از پایان دوره  مدرک مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت خواهید نمود

 license-tarhestan

--|نمونه کارهای طراحی سیاه قلم|--

آموزش سیاه قلم -خانم ابراهیمی در حال طراحی - مدرس استاد شیرین
آموزش سیاه قلم -خانم ابراهیمی - مدرس استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم قلی پور- درحال طراحی تابلو در زیر چتر- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم قلی پور- در زیر چتر- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم گلمحمدی- در حال طراحی تابلو زن متفکر- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم کریمی- درحال طراحی تابلو پاریس-مدرس:استاد شرین
آموزش سیاه قلم-خانم مهدی زاده-خوابیده- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم شمس- درحال طراحی تابلو دست و ساعت- مدرس استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم روشن- طراحی گربه - مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم شمس-ویلون زن- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم شمس-کلاخ دار- مدرس: استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم روشن- دختری در فکر- مدرس:استاد روشن
آموزش سیاه قلم-خانم مهدی زاده-نگاه- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم یوسفی- در حال طراحی تابلو کودکان در خواب- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم خاکپور- نیم نگاه- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم یوسفی- کودکان در خواب- مدرس:استاد شیرین
آموزش سیاه قلم-خانم صدیقه شمس- زن و گربه- مدرس:استاد شیرین
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

 

دوره های مرتبط

آموزش خوشنویسی با خودکار
آموزش خوشنویسی با قلم

مشاوره رایگان


با شرح سوال یا مشکل خود در زمینه انتخاب هر یک از دوره ها از ما مشاوره رایگان بخواهید
نام
Invalid Input
ایمیل (*)
لطفا آدرس ایمیل صحیح وارد کنید
مقطع تحصیلی (*)
لطفا مقطع تحصیلی را واردکنید
دوره (*)
Invalid Input
توضیحات
Invalid Input
تلفن همراه (*)
Invalid Input

نظر دهید و وارد بحث شوید

0
اصطلاحات و شرایط.

کاربران شرکت کننده در مباحث

بارگذاری پست های قبلی
 • مهمان (مهناز مهرپرور)

  سلام.من خیلی به نقاشی با رنگ روغن و طراحی چهره علاقمند هستم..تا حدودی استعداد این کار هم دارم..ممنونم در این زمینه منو راهنمایی کنید..که از کجا شروع کنم که بتونم موفق بشم.

 • مهمان (آموزشگاه طرحستان)

  In reply to: مهمان (مهناز مهرپرور)

  باسلام
  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های این آموزشگاه می توانید با شماره تلفن 66909664 تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما مشاوره نمایید

 • مهمان (ابراهیم)

  باسلام
  میخواستم طراحی رو از پایه و ابتدا شروع کنم؛ شما میتونید در این زمینه کمکم کنید؟ من توی سایت نتونستم ساعت دوره برگزاری دوره های آموزشی رو پیدا کنم؛ چه ساعتهایی هست؟ و با توجه به شاغل بودنم کلاسهای عصر برای ساعتهای 6 به بعد وجود داره؟ هزینه های هر دوره چقدر هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • مهمان (آموزشگاه هنری طرحستان)

  In reply to: مهمان (ابراهیم)

  در این دوره طراحی از پایه اموزش داده می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ساعت برگزاری دوره طراحی سیاه قلم با مشاور آموزشگاه طرحستان به شماره 66909664 تماس حاصل نمایید

 • مهمان (Hedie)

  سلام. من اصلا نقاشي بلد نيستم. ساده ترين چيزها رو هم نميتونم بكشم. ولي دوست دارم ياد بگيرم. به نظر شما ميتونم ياد بگيرم؟ اگر ميتونم، چه كلاسي مناسب من هستش با اين وضعيت؟

 • مهمان (آموزشگاه طرحستان)

  In reply to: مهمان (Hedie)

  نحوه برگزاری دوره های اموزشی این اموزشگاه به این شکل هست که استاد فرض را براین می گذارد که هنرجو فاقد هرگونه اطلاعات قبلی در مورد رشته هنری مورد علاقه خود می باشد و از پایه تمام جزییات رشته هنری را آموزش می دهد .
  شما با هرسطحی از معلومات می توانید در دوره طراحی سیاه قلم شرکت کنید و از پیشرفت خود لذت ببرید

 • مهمان (حامد)

  سلام.متولد 64 هستم.از کودکی به نقاشی و طراحی غلاقه داشتم.دنبال راهی بودم که بتونم کار هنری شروع کنم چون بهم آرامش میده.ممنون میشم راهنماییم کنین

 • مهمان (آموزشگاه طرحستان)

  In reply to: مهمان (حامد)

  برای شرکت در دوره های هنری این اموزشگاه هیچگونه محدودیت سن وجود ندارد و همه افراد با هر سطح معلومات می توانند از کلاسهای اموزشگاه طرحستان استفاده نمایند . برای موفقیت در هنر در ابتدا شما به اموزش منظم و دقیق نیاز دارید در مرحله بعد نیاز به تمرین زیاد هست تا در رشته مورد نظر خود به مهارت مورد نظر خود برسید .برای شرکت در دوره های این اموزشگاه با شماره تلفن 66909664 تماس حاصل فرمایید.

 • مهمان (Ysmn)

  سلام خسته نباشید من خیلی به طراحی چهره علاقمندم و هیچ دوره ایم ندیدم
  اموزشگاه طراحستان شعبه ای تو زنجان داره من باید کجا مراجعه کنم

 • مهمان (آموزشگاه طرحستان)

  In reply to: مهمان (Ysmn)

  متاسفانه آموزشگاه طرحستان در شهر زنجان هیچ شعبه ای ندارد برای شرکت در دوره های این اموزشگاه که در روزهای پنج شنبه و یا جمعه برگزار می شود می توانید با شماره تلفن 66909664 تماس حاصل فرمایید

شهریه 400/000 (تومان)

طول دوره : یک ترم دوماهه

شامل : افزایش قدرت طراحی

یادگیری تناسبات چهره

نحوه استفاده از ابزار کنته

حجم پردازی

شبیه سازی از روی عکس

رزرو رایگان

ثبت نام آنلاین

logo-payment

تلفن ها :66127259 - 66909664

66127443 - 66909479

اس ام اس:ارسال کد 4 به 10007606

شماره تلگرام:09394009214

لینک اینستاگرامtelegram

ارتباط با مشاور ثبت نام