به طرحستان امتیاز دهید


انتخاب رنگ اتاق خواب


از آنجاییکه اتاق خواب بخش شخصی و خصوصی هر خانه ای به حساب می آید باید به خوبی طراحی و دکوربندی شود. در فرایند رنگ و طراحی دکوربندی اتاق خواب شاخص های دیکگری نظیر مبلمان و تخت و خود دیوارها نیز درگیر هستند. گرچه ممکن است در طول روز کسی به دیوارهای اتاق خواب توجه نکند اما پس از برخاستن از خواب چشم انسان به دیوارها می افتد.


انتخاب رنگ اتاق خواب

 

 

پیش از انتخاب رنگ اتاق خواب به موارد زیر توجه نمایید:

1) اندازه اتاق: مهمترین شاخص لازم برای انتخاب رنگ، اندازه اتاق است. اگر دیوارهای اتاق کوچک را تیره نمایید، مکوچکتر به نظر می رسند. برای این اتاق ها بهتر است از رنگ های روشن یا خنثی استفاده شود.

2) به چه احساسی علاقه دارید؟ دوست ادارید احساس راحتی، آرامش یا کدام احساس را داشته باشید؟ سایه هر رنگ حالات و احساس های مختلفی را به همراه دارد. مثلا رنگ سبز یادآور طبیعت و آرامش است ولی قرمز یادآور آتش و اگر تند شود می تواند آزاردهنده هم باشد. 

 

انتخاب رنگ اتاق خواب

3) سبک و حالت مبلمان های موجود را در نظر بگیرید: به مبلمان، تخت و سایر موارد موجود توجه نمایید تا بر اساس آنها بتوانید رنگ مناسب را گزینش کنید.

4) یک یا چند رنگ؟ استفاده از یک رنگ باعث سادگی اتاق می شود اما به این معنا نیست که حتما باید در اتاق از رنگ های بی شماری استفاده کرد. می توانید دیوارها را به رنگ های مختلفی درآورده یا بخشی از آنها را با رنگی خاص رنگ آمیزی کنید.

5) سعی و خطا. می توانید در گوشه ای از دیوار رنگ های مختلفی را کشیده و سپس تصمیم نهایی را بگیرید.


 

 


 


صفحه قابل چاپ