امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

خوشنویسی با خودکار - حرف ف

خوشنویسی باخودکار درس دوم

خوشنویسی با خودکار حرف ف (حرف ف جدا) :

حرف ف در حالت جدا به دو شکل نوشته می شود :

قسمت ابتدا به حالت کاملا چرخشی و به اندازه ارتفاع یک نقطه و قسمت دوم که کاملا حرف ب به حساب می آید و همان تکنیک هایی که برای حرف ب در درس اول گفته شد در این قسمت نیز برای حرف ف نیز اجرا میشود و به شکل حرف ب نوشته می شود.

حرف ف در روی خط کرسی اجرا شده و کل طول این حرف تعداد 5 نقطه می باشد و به میزان نیم نقطه از ابتدای شروع حرکت ب از روی خط تعادل (کرسی)فاصله دارد .

خوشنویسی با خودکار

حرف ف در وسط کلمات:

حرف ف در وسط کلمات یک ساختار ثابت دارد و می توانید در تمام کلمات استفاده کنید.دقت کنید که حرف ف در اول و  وسط کلمات ساختار مشابه نسبت به هم دارند.نوع نوشتن حرف ف در وسط کلمات با سه حرکت نوشته میشود:

حرکت اول بصورت یک شیب ملایم  ، حرکت دوم یک چرخش به سمت راست است و شکل داخل حرف ف که بصورت بیضی است باید خالی باشد و نباید پر باشد.

20160821 2332254

خوشنویسی با خودکار حرف ر:

حرف ر که اندازه آن دو نقطه و جایگاه آن روی خط کرسی و با ارتقاع دو نقطه از بالای خط کرسی و بصورت مایل با دو انحناء که اندازه هر انحناء یک نقطه و نوک انتهایی حرف ر  با خط کرسی برخورد می کند.توجه داشته باشید که فقط نوک انتهایی حرف ر باخط کرسی برخورد کند و زیر حرف ر کاملا خالی می باشد به شرط آنکه حرف ر بصورت مجزا باشد.

خوشنویسی با خودکار

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می فرمایید و با توجه به توضیحات مربوط به حرف ر مجزا ،در این نوع  تحریر زیر انتهای حرف ر در روی خط کرسی پر می باشد و تنها تفاوت بین حالت اول و دوم همین پر یا خالی بودن انتهای حرف ر در دروی خط کرسی است و اتدازه حرف ر تغییر نمی کند.

دوره آموزش خوشنویسی با خودکار در آموزشگاه طرحستان

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه