کمال تبریزی

کمال تبریزی:

آرزو دارم روزی یک انیمیشن سینمایی بسازم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمال تبریزی که در فیلم آخر خود «طعم شیرین خیال» از انیمیشن(Animation) استفاده کرده، در گفت‌و‌گویی گفت: واقعاً کار کردن در حوزه انیمیشن(Animation) برای هر کارگردانی، حداقل برای من بسیار وسوسه‌کننده است. در کارهایی هم که قبلاً داشته‌ام حداقل سعی کرده‌ام به این حوزه نزدیک شوم، ولی فکر می‌کنم از زاویه دید کارگردانی، دنیای انیمیشن(Animation) تفاوت‌های اصولی با سینمای رئالی که کار می‌کنیم دارد.

کارگردان سریال «ابله» تاکید کرد: وقتی ما فیلم رئال کار می‌کنیم شکل واقعی دارد و تنها بخشی از آن‌چه در ذهن داریم می‌تواند شکل بگیرد. اما در عرصه پویانمایی همه آن‌چه در تخیلمان داریم می‌توانیم به تصویر تبدیل کنیم و این ویژگی سینمای انیمیشن(Animation) است که می‌توان مطابق عین به عین مفهومی که در ذهنتان شکل گرفته به تصویری تبدیل کنید که یک نوع ارتباط بی‌واسطه با ذهن مخاطب برقرار کند.

این کارگردان سینما درباره استعدادهای جدید و حضور جوانان در عرصه پویانمایی گفت: جوانان امروز خیلی موفق هستند و به استاندارد‌های جهانی نزدیک شده‌اند. من در کار اخیرم «طعم شیرین خیال» کمیک موشن کار کردم و عیناً دیدم که طراحی‌های انجام شده توسط جوانان چقدر می‌تواند متفاوت باشد و حال و هوای تازه و نو به کار بدهد و به نظرم کار جوانان ما واقعاً با کارهای جهانی برابری می‌کند.

کمال تبریزی در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره‌ بین‌المللی پویانمایی تهران نیز تأکید کرد: برگزاری این جشنواره طبیعتاً اتفاق خوبی است و گرچه گاهی یکی دو فیلم بلند در سینمای ایران تولید می‌شود، اما اساساً جای آثار انیمیشن(Animation) بلند در میان تولیدات سالانه سینمای ایران خالی است. پس این نوع جشنواره‌ها می‌تواند در معرفی استعدادهای جوان به دنیای سینما بسیار مؤثر باشد.

گفتنی است، نهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از 17 تا 21 اسفندماه جاری در دو سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پنج سالن دیگر پذیرای شرکت‌کنندگان است.

 

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه