این آموزش در سه مقاله مجزا آماده شده و در اختیار تمامی علاقه مندان به طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی قرار خواهد گرفت

 

رنگ و نور 

خانه ای از رنگ و نور

از اهمیت رنگ و نور در خانه هرچه گفته شود کافی نیست.برای انکه به سبک شخصی خودتان نزدیک شوید بهترین و مطمئن ترین و حتی آسان ترین راه وارد شدن به حوزه رنگ است.زیرا این عنصر مستقیما با احساس درونی شما پیوند دارد و بر میزان نور خانه تاثیر می گذارد

تصور کنید که وارد اتاقی می شوید که تمام رنگ آن قرمز نارنجی  است....!چه احساسی به شما دست خواهد داد ...!ممکن است هیجان زده شوید و فریادی از شادی برآورید.شاید هم آن همه نارنجی توی ذوق شما بزندو سعی کنید هرچه زودتر از آن اتاق بیرون آمده و اتاق را ترک کنید.

این مقدمه را از آن روی عرض کردم که یاداور شوم موضوع رنگ از آن مقوله هایی است که خودتان باید مستقیما تجربه کنید پس نترسید.

سبک - رنگ - تاثیر

تاثیر بر محیط تاثیر بر فضا رنگ
آرامش وسکون بزرگ تر و فضادار تر شدن اتاق

رنگ های روشن

رنگ های خنثی

رنگ های چوب سفید

سنت گرایی اندکی کوچک شدن فضا

رنگ های نیمه روشن

تا خنثی

دراماتیک و سنت گرایی

کهنه و قدیمی

کوچک شده فضا

محوشدن مرزها

کم تر شدن ارتفاع سقف

زمینه های پرنگ وتند

چوب تیره

سیاه

گرم -خودمانی و صمیمی کوچک شدن فضا به میزان زیاد

رنگ های پاییزی

قهوه ای سوخته

سرخ

آرامش بخش و یاد آور

آسمان وسکون

بزرگ تر شدن فضا

آبی یا سبز کم رنگ

اسرارآمیز و یادآور خنک دریا کوچک تر شدن فضا

آبی یا سبز پررنگ

روشنایی و یادآورآفتاب درخشان بزرگ تر شدن فضا زرد

 

 

 

اتاق کودک

 

اتاق کودک - شکوه کودکانه

روانشناسان ثابت کرده اند از زمانی که کودک خود را به عنوان موجودی مستقل می شناسد کنجکاوی در مورد محیط اطراف خودرا آغاز می کند.بنابراین از بهترین پیشنهادها برای تقویت نیروی درک کودک بهره گیری از فضای اتاق وطراحی اتاق مخصوص او برای استفاده از جنبه های آموزشی است.این کار از آن روی مفید است که کودک معمولا ساعت های زیادی در خلوت اتاق خود به تنهایی مشغول بازی و تخیل کودکانه خود است.و در نتیجه فرصت بسیار مناسبی برای فراگیری به صورت غیر مستقیم فراهم است.

تزیین اتاق کودک به هیچ وجه کار ساده و آسانی نیست .در این باره حتما با متخصصان طراحی داخلی و دکوراسیون مشورت کنید.این اتاق باید چنان طراحی شود که کودک ساعت ها در آن بسر بردبی آنکه کودک کمترین نشانه خستگی را از خود نشان دهد.استفاده از حداکثر فضا و رنگ های شاد حتی در سقف اتاق از ویژگی های این اتاق هاست.

حضور کودک در هر خانه ای نعمتی بزرگ است کودک جان مایه زندگی و ثمره عشق پدر و مادر است بنابراین با دیدن تزیینات اتاق می توان تا حدودی میزان استحکام و علاقه پدر ومادر را به زندگی مشترکشان حدس زد.امروزه بر خلاف ده های پیشین تزیین اتاق کودک آسانتر شده است .پیشنهاد می کنم در این راه گام به گام پیش بروید یعنی به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید و براساس اولویت ها عمل کنید.

لوازم اصلی اتاق کودک عبارتند از:

تخت خواب

گنجه لباس

قفسه اسباب بازی ها

میزو صندلی

شاید کتابخانه

این روزها انواع متنوعی از این وسایل را میتوان در فروشگاه های کودک یافت .انتخاب سبک طراحی بستگی به سلیقه شما دارد.می توانید سبکی فانتزی و راحت یا .... انتخاب کنید .درون مایه های ملایم و برگرفته از طبیعت مناسب ترند.همچنین رنگ در اتاق کودک جایگاهی ویژه دارد.رویه ملحفه ها و تشک ها را تا می توانید از رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید .تزیینات و  سبک طراحی داخلی اتاق را باید با مراحل رشد کودک تغییرداد.زیرا بی تردید میزان درک و سلیقه یک کودک 2 ساله با کودک 10 ساله متفاوت است.هرگاه احساس کردید کودک تان توانایی انتخاب را دارد او را با خود همراه کنید زیرا در این صورت او تعلق خاطر بیشتری را به اتاق خود احساس خواهد کرد.

عنصرهماهنگی و هارمونی را در طراحی و تزیین اتاق کودک هرگز فراموش نکنید.بهتر است عناصر اتاق کودک کمتر در تضاد با یکدیگرباشند و معمولا رنگ آمیزی یک دست و هماهنگ بر رنگ آمیزی متضاد و ناهماهنگ برتری دارد.

پایان بخش اول

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه