Screen-Shot-digital-book

ابداع کتاب‌های رنگ‌آمیزی سه‌بعدی توسط دیزنی

کرایولا اولین کمپانی بود که با محصول Color Alive کتاب‌های رنگ آمیز را با اپلیکیشن‌ها ترکیب کرد تا کودکان بتوانند خلاقیت خود را به شکلی نوین پرورش دهند. اما پژوهشی که دیزنی روی آن کار می‌کند این است که کودک بتواند کاراکترهای کتاب رنگ‌آمیزی را در حالی که آن را رنگ می‌کند، به صورت متحرک سه‌بعدی ببیند.

همه اینها توسط اپلیکیشن واقعیت افزوده‌ای که دیزنی آن را توسعه داده امکان پذیر است. این اپلیکیشن می‌تواند از طریق دوربین موبایل تصاویر را به صورت زنده دریافت کرده و آنها را به یک سطح سه‌بعدی قابل تغییر شکل تبدیل کند. در تصویر متحرک زیر یک فیل را می‌بینید که همزمان با این که کودک شلوارش را رنگ‌آمیزی می‌کند، می‌رقصد. این سبک تبدیل تصویر به انیمیشن به صورت زنده را می‌توان روی بالا رفتن پرچم‌های یک قلعه یا سفینه فضایی که به سمت آن شلیک می‌شود نیز پیاده‌سازی کرد.

disney-tarhestan

البته این اپلیکیشن فعلا در فاز تحقیقاتی است و امکان نصب و استفاده از آن وجود ندارد. اما بدون شک زمانی که این فناوری به واقعیت تبدیل شود، یکی از رویاهای کودکی نسل‌های ما به وقوع پیوسته است. این که کاراکتری را رنگ‌آمیزی کرده و سپس آن را زنده کنید. در دنیایی که کودکان به تلفن هوشمند و تبلت‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند تا مدادرنگی و کتاب رنگ آمیزی، شاید چنین فناوری بتواند شیوه استفاده آنها از فناوری را تحت الشعاع خود قرار داده و به رشد خلاقیت آنها کمک کند.
در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به این فناوری را از اینجا تماشا کنید.

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه