shakespeare-st-george-google-doodle-950x450

سوم اردیبهشت ماه امسال برابر است با چهارصدمین سالروز در گذشت ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی، که بسیاری او را بزرگ‌ترین نویسنده در زبان انگلیسی می شناسند. بر این اساس گوگل همزمان با این اتفاق بزرگ صفحه نخست جست و جوی خود را به تصویری از این نویسنده بزرگ و تعدادی از شخصیت‌های معروف نمایشنامه‌هایش چون “رومئو و ژولیت”، “هملت”، “شاه ریچارد”، “مکبث” و …..اختصاص داد.

همزمان با سالروز درگذشت این نمایشنامه‌نویس، برنامه‌ها و اجراهای بسیاری به پاس احترام به شکسپیر در سراسر جهان به خصوص در زادگاه این هنرمند برجسته در استنفورد انگلستان برگزار می شود.

گفتنی است؛ ویلیام شکسپیر در روز ۲۳ آوریل ۱۶۱۶ میلادی در پنجاه و دوسالگی درگذشت. جسدش را دو روز بعد در کلیسای مقدس ترینیتی به خاک سپردند. او حتی قطعه‌ای ادبی نیز برای روی سنگ قبر خود گفته که بر آن حک شده‌است:

تو را به مسیح از کندن خاکی که اینجا را دربرگرفته دست بدار!

خجسته باد آنکه این خاک را فروگذارد، و نفرین بر آنکه استخوان‌هایم بردارد!

او در حالی مُرد که به سال ۱۶۱۶ هیچ نسخهٔ جمع‌آوری شده‌ای از آثارش وجود نداشت، و بعضی از آنها در نسخه‌هایی مستقل چاپ شده بودند که همان‌ها هم بدون نظارت و ویرایش او بود. در سال ۱۶۲۳ دو تن از اعضای هیئت شکسپیر، جان همینگز و هنری کاندل، نسخه جامع و ویراسته‌ای از نمایش نامه‌هایش را به چاپ رساندند که فِرست فولیو (به انگلیسی: First Folio) نام گرفت.

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه