google-logo

 

تغییر لوگوی گوگل

گوگل غول موتورهای جست‌وجوی جهان یک‌بار دیگر و برای هفتمین بار از سال ۱۹۹۸ تا به امروز لوگوی خود را تغییر داد. لری پیج و سرگی برین حدود هفده سال پیش لوگوی معروف پروژه پایانی دانشگاهی خود را بارنگ‌های قرمز، آبی، زرد و سبز طراحی کردند و حالا برای نشان دادن اوج خلاقیت و گاهی دیوانه‌وار بودن ایده‌های خود با دگرگون کردن این لوگو که البته از دید عده‌ای کمی بچه‌گانه و حتی زشت به نظر می‌رسد قصد دارند حرف‌های تازه‌ای را برای کاربرانی که تا به امروز تصورشان از گوگل تنها یک موتور جست‌وجو بوده برنند. یکی از تغییرات واضح این لوگو کشیده شدن حرف e به سمت بالا است به نشانه همین طرز فکر روبه بالای این شرکت دارد.

امروز ما لوگوی جدید خود که هویت حقیقی ما بوده و جادوی گوگل که همواره بر روی کوچک‌ترین نمایشگرها هم حضور خواهد داشت را برای شما نمایان کردیم. ما گوگل که تنها به هدف ایفای نقش به‌عنوان یک موتور جست‌وجو برای مرورگرهای کامپیوترها ساخته‌شده بود را تغییر داده و آن را به دنیایی از محاسبات یکپارچه و همسو با تعداد بی‌شماری از دستگاه و حتی روش‌های مختلفی از ورود درخواست کاربر (منظور همان لمس کردن و یا گرفتن فرمان‌های صوتی است) تبدیل کرده‌ایم.

گویا دلیل اصلی این تغییر لوگو وارد شدن گوگل به دوره‌ای جدید است و قرار شده این شرکت زیرشاخه کمپانی بزرگ‌تری به نام Alphabet (که مجموعه‌ای متشکل از سازمان‌هایی چون Nest ، Google X و Calico) بشود. گوگل بر این باور است که تحولات فناوری در حال دگرگونی هستند و با این تغییر لوگو قصد داشته تا نشان دهد که گوگل دیگر فقط آن وب‌سایتی نیست که به کمک کامپیوتر خانگی خود به آن سر می‌زدید.

گوگل دست‌چینی از مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و خدماتی است که بر روی کامپیوتر، کروم بوک، گوشی‌های هوشمند و هرکجا که مرورگری وجود دارد در خدمت شما خواهد بود.

لوگوی جدید گوگل به‌شدت ساده و تخت طراحی‌شده و البته رنگ‌های ملایم‌تری هم پیداکرده که شاید همه‌ی این موارد را درمجموع از بزرگ‌ترین تغییرات اعمال‌شده در لوگوی این شرکت در طی این سال‌ها بدانیم. علاوه بر خود لوگوی اصلی، حرف g معروف که همیشه بر روی تب مرورگرهای ما حضور داشت هم‌تغییر کرده و به یک G بزرگ با ترکیب همان چهار رنگ معروف تبدیل‌شده است.

google-logo

گوگل ابراز کرده که تحول لوگوی جدید ما به‌زودی در تمام محصولاتمان هم دیده خواهد شد، اگر سری به صفحه خانگی این غول جست‌وجو بزنید با انیمیشنی که ابتدا لوگوی قبلی را پاک کرده و لوگوی جدید را رسم می‌کند روبه‌رو خواهید شد. ویدئوی سیر تحول لوگوی این شرکت از ابتدا تا کنون را نشان میدهد.

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه