خیلی ها دوست دارند خانه خود را به سبکی متفاوت و مدرن تزئین کنند. آنها از انواع رنگ و طرح ها و مبلمان زیبا برای این منظور بهره می گیرند. اما یکی از ساده ترین روش ها برای جلوه بیشتر فضا، تزئین دیوارها است. رنگ یا کاغذ دیواری از معمول ترین نمونه های تزئین دیوارها هستند. اما چوب هم ایده بسیار خوبی است.

تخته های پهن یا باریک چوب در رنگ های روشن، تیره خاکستری یا حتی رنگی را می توان در کنار هم به صورت افقی یا عمودی روی یک دیوار نصب کرد. آن وقت آن دیوار می شود یک نقطه عطف در اتاق. خودش می شود یک اثر هنری.

در این مطلب به شما گفته ایم هر اتاق و هر فضایی چه تیپ چوب و چه رنگ و چیدمانی را نیاز دارد.

ضمیمه چوبی دیوار
در این اتاق در میان دیوارهای کاملا سفید، ضمیمه ای چوبی به کار برده شده که خالی بودن دیوار را پر کرده است. داخل این فرورفتگی دیوار، علاوه بر تخته چوب های افقی استفاده شده در زمینه، از آینه و گلدان و مجسمه نیز برای ایجاد یک اثر هنری بهره گرفته شده است.

mo13372

دیوار اتاق خواب
برای بهره گرفتن از زیبایی و گرمای چوب در اتاق خواب می توانید دیوار بالای تخت را با چوپ پوشش دهید. بافتی که چوب به این دیوار می بخشد، جلوه ای مینیمالیستی در فضا ایجاد می کند. خودش هم می شود یک تاج تخت سرتاسری.

mo13373

چوب های رنگی
تخته های چوب را لازم نیست به همان رنگ طبیعی خود در دکور دیوارها استفاده کنید. می توان برخی از آنها را با رنگ های متنوع در کنار هم چید. البته باید بیشتر حجم فضا را همان رنگ طبیعی چوب به خود اختصاص دهد. اما در میان آنها، برخی از تخته‌ها اگر رنگی باشند، جلوه جالب تری خواهد داشت.

mo13374

ساده و مدرن
برای اینکه یکی از دیوارهای اتاق نشمین را به جادوی چوب مزین کنید، می توانید از چوب گردو استفاده کنید. تخته‌های چوب گردو را به صورت عمودی در کنار یکدیگر روی دیوار نصب کنید. البته این دیوار برای دکوراسیونی مناسب است که ساده و مدرن و در ترکیبات آن نیز از همین جنس چوب استفاده شده باشد.

mo13375

چوب های شناور
یکی از ایده های جالب که در خانه های مدرن استفاده می شود، تزئین دیوار حایل بین فضاهای مختلف سالن های بزرگ است. برای اینکه این دیوار جلوه بیشتری داشته باشد و به زیبایی بیشتر اتاق کمک کند، همه ابعاد آن را چوبی کنید. استفاده از تخته چوب هایی که تضاد رنگی (تیره و روشن) دارند و چیدمان افقی آنها باعث می شود تا یک دیوار شناور چوبی در میان اتاق داشته باشید که به تنهایی هم زیبا است.

mo13376

چوب های گرم روستایی
در این اتاق خواب که طراحی مینیمالیستی دارد با زیرکی از چوب استفاده شده است. دیوارها، روتختی، کمد و تزئینات اتاق و حتی قالیچه کف اتاق همه سفید هستند. در میان این همه رنگِ خنثی، کفپوش و دیوار چوبی بسیار خودنمایی می کنند. شاید حتی بتوان گفت این اتاق همه زیبایی خود را مدیون همین تخته چوب های خوشرنگی است که در کف و دیوار کار شده اند.

mo13377

دیوار چوبی اتاق خواب کودک
در اتاق خواب کودک و بالای تخت آن نیز می توان دیوار را چوبی انتخاب کرد. مزیت این دیوار این است که هرگز کهنه و قدیمی نمی شود و مجبور نیستید با رشد فرزند، طرح یا رنگ دیوار را تغییر دهید. چوب با همه سنین تناسب دارد.

mo13378

دیوار چوبی به عنوان اثر هنری
نوع، رنگ و طرح چوبی که برای نصب روی دیوار انتخاب می کنید در جلوه و نمای آن تاثیر شگرفی دارند. گاه برخی از چوب ها به دلیل نقش های طبیعی بسیاری که روی خود دارند، با قرار گرفتن در کنار هم یک اثر هنری زیبا خلق می کنند و به هیچ تابلو یا تزئینات جانبی نیازی نیست.

mo13379

چوب های باریک و عمودی
دیوارهایی که با چوب پوشیده شده اند اصولا به صورت افقی نصب می شوند. اما می توانید با انتخاب چوب های باریک و نصب عمودی آنها باعث زیبایی بیشتر اتاق نشیمن بشوید.

mo13380

دیوار راه پله
راه‌پله هم انتخاب مناسبی برای چوبی کردن دیوارها است. برای جلوه بیشتر نیز می توانید از لوستر متناسب و زیبا در بالای آن استفاده کنید. ترجیحا در این فضا، چوب ها را افقی در دیوار روبه‌روی پلکان نصب کنید.

mo13381

چوب های باریک و افقی
در بالا گفتیم چوب های باریک را عمودی نصب کنید. اینجا می گوییم افقی نصب کنید. دلیلش هم این است که آنجا اتاق نشمین بود و اینجا حمام. در حمام اگر تخته های باریک چوب را به صورت افقی روی دیوار نصب کنید، آرامش خوبی به فضا منتقل می کند.

mo13382

چوب و جنگل
دیوارهای چوبی، تزئینات چوبی هم می طلبد. اما ایده عجیبی که برای تزئین این دیوارها می توانید به کار بگیرید، تنه های باریک درختان است که شاخ و برگ آنها هرس شده و به عنوان تاج و پایه های تخت استفاده شده اند.

mo13383

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه