چگونه یک طراح گرافیک شوم؟   

طراحی گرافیک یک فرآیند خلاق است که در همه جا و همه چیز از وب سایت ها تا  بسته بندی محصولات  این روزها دیده می شود.در اینجا برخی از ایده هایی که ممکن است شما را در این راه کمک کند برای شما آماده کرده ایم تا شما بهتر در این مسیر حرکت کنید.

1-یادگیری اصول پایه:

 aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-1

زمینه ای که تصمیم دارید در طراحی گرافیک فعالیت کنیدمشخص نمایید.قبل از اینکه شما بخواهید یک طراح گرافیک شوید باید اول مشخص نمایید که در چه زمینه ای علاقه به فعالیت دارید مثلا در زمینه وب یا تبلیغات یا صنعت مولتی مدیا مانند تلویزیون و یا طراحی چاپ ....

این همه به اشکال مختلف طراحی گرافیک در نظر گرفته می شوند.با وجود اینکه اینها همه در طبقه بندی طراحی گرافیک قرار می گیرند ولی هرکدام محیط توسعه و استانداردهای مجزای مربوط به خود را دارند و شما باید حتما بدانید که در چه زمینه ای علاقه دارید که فعالیت کنید.اگر چه می توانید همزمان در چندین زمینه فعالیت کنید و بهتر است که فعالیت خود را تنها برای بروی یک رشته متمرکز کنید.

2-تهیه ابزار طراحی گرافیک

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-2

نرم افزارهای استاندارد صنعت  طراحی گرافیک شامل فتوشاپ و ایلوستریتور می باشد .گرچه هردو نرم افزار از ابتدا بگونه ای طراحی شده اند که براحتی قابل استفاده باشند ولی بدلیل اینکه در این دو نرم افزار ابزارهای زیادی برای کار وجود دارد بنابراین شما برای یادگیری حتما نیاز به استاد خواهید داشت.واقعیت این است که این نرم افزارها رایگان نیستند پس بهتر است ابتدا با برنامه های رایگان مانند Gimp و Inkscape و... استفاده کنید و بعد از انکه در کار طراحی مهارت های لازم را بدست آوردید برای کارهای واقعی و حرفه ای از این ابزارها استفاده کنید.

3-خرید کتاب های آموزشی

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-3

تمرکز خود را بروی مطالعه کتابهای آموزشی قرار دهید .کتابهایی که اصول طراحی را به شما می آموزد و این می تواند شروع بسیار خوبی برای شما باشد تا بعدا از مطالبی که می آموزید براحتی استفاده کرده و بصورت علمی کار طراحی را انجام دهید و مطمئن باشید که بعدا پاداش وقتی را که برای این موضوع خواهید گذاشت را دریافت خواهید کرد.

4-گذراندن دوره هایی برای طراحی گرافیک

گذراندن این دوره تنها بدلیل حرفه ای شدن در برنامه هایی نظیر فتوشاپ یا ایلوستریتور نیست  بلکه برای یادگیری ابزارهای قابل استفاده در پروژه های واقعی است تا بصورت قابل قبولی در پروژه های واقعی بتوانید از این ابزار بدرستی استفاده کنید.

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-4

5-در انجمن ها و گروه های طراحی گرافیک عضو شوید .

تمرین در خانه بسیار خوب است و اینکه خودتان را درگیر کنید ولی درنهایت شما مجبور خواهید بود که بازخورد کارهای خود را از دیدگاه دیگران بسنجید .گرچه ممکن است که بخاطر انتقادات و گرفتن بازخوردهای منفی اذیت شوید ولی به مرور زمان مشکلات شما کم خواهد شد و نتیجه نهایی بسیار شگفت انگیز خواهد بود.

این موضوع هم خیلی مهم است که شما بعنوان یک طراح کار طراحان دیگر در سبک های دیگر را ببینید.

بعنوان یک صنعت ، استفاده از انجمن ها و شبکه های اجتماعی در رشته طراحی گرافیک بسیار مهم است بخصوص وقتی که شما بعنوان یک فریلنسر بخواهید در این رشته فعالیت کنید.دوست پیدا کنید ، در تماس باشید ،یاد بگیرید و درغیراینضورت از دنیای طراحی گرافیک فاصله خواهید گرفت.

6-افزایش دانش در رشته طراحی گرافیک

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-06.jpg

 آیا به طراحی گرافیک علاقه دارید ؟ اگه جواب شما بله هست باید حتما به یک درجه از آگاهی علمی در رشته خود برسید .اگر وقت کمی دارید و یا بودجه اندکی برای این موضوع در نظر گرفته اید بنابراین بهتر است که مدرک مورد قبولی مانند کاردانی دریافت کنید و یا حداقل مدرکی مورد تایید بگیرید .واقعیت اینه که مدرک تحصیلی برای بسیاری از صاحبان مشاغل مهم است.بهتر است در این دوره ها تمرکز خود را بیشتر بروی برنامه های رایانه ای و استفاده از آنها در طراحی گرافیک قرار بدهید .بایدقبل از انجام هرکاری مطمئن شوید که شغل شما در آینده این رشته خواهد بود تا با اعتمادبنفس کافی و انرژی زیاد شروع بکار کنید.

7-سبک خود را گسترش دهید.

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-07.jpg

کاری را که به آن علاقه دارید انجام دهید.اگر به سبک خاصی از گرافیک علاقه دارید همان را انجام دهید.این خیلی مهم است که شما برای کاری که می خواهید انجام دهید به اندازه کافی وقت بگذارید ،تمرین کنید تا نتیجه کار خودرا در هر مرحله دیده و مورد قضاوت قرار گیرد.

8-ساخت رزومه وصفحات نمونه کارهای خودتان

 

aid238239-v4-728px-Become-a-Graphic-Designer-Step-15.jpg

برای معرفی خودتان و میزان تجربه ، آگاهی ،مدارک علمی شما و آگاهی مشتریان از نمونه کارهایی که توسط شما انجام شده است باید رزومه و نمونه کار داشته باشید.

 

تابلوی اعلانات

 • دانلود بروشور +

    اطلاعات بیشتر
 • عضویت در کانال تلگرام +

  عضویت در کانال تلگرام         https://telegram.me/tarhestaniha   لینک ورود مستقیم به شبکه آموزشگاه طرحستان  https://telegram.me/joinchat/Bus-eTzM7ZpeeOYz-A5lfQ اطلاعات بیشتر
 • کانال های اینستاگرام +

  **دپارتمان انیمیشن **دپارتمان گرافیک **دپارتمان طراحی داخلی **دپارتمان طراحی لباس **دپارتمان خوشنویسی **دپارتمان مهارت کار دانش **دپارتمان آبرنگ **دپارتمان طراحی اطلاعات بیشتر
 • رزرو رایگان +

  جهت رزرو رایگان دوره مورد نظر خود فرم زیر را تکمیل فرمایید. چرا رزرو رایگان؟ 1- پس از تکمیل فرم اطلاعات بیشتر
 • 1

عضویت در خبرنامه